Kes on pildil?

Aasta 2003. Kes on pildil?

Vihje on selles protokollis. Ma ei tea küll kas pilt on tehtud konkreetsel võistlusel.

Kert oli juba siis edukas tippsuusatajate värbaja, nagu selgub. Esikümnes on 4 nime, keda võib tänagi rajal näha.

 

Tallinna Maraton 1999-2001

Aastal 1999-2001 sõideti Tallinna jooksumaratoni raames ka rulluiskudel.

Protokollid on siin.

Distantsiks oli 2000. ja 2001. aastal ametlikult 9,6 km. 2001. aastal oli start Vabaduse Väljakul, kust suunduti Tõnismäele. Edasi Balti Jaamast mööda, Viru ringile ja mööda Narva maanteed ning Pirita teed Pirita kloostri ette. Varasemate aastate distantsi kohta siinkirjutajal info puudub.

Päris põnevaid nimesid võib protokollides leida. On suusatajaid, kahevõsitlejaid, rattur, mäesuusataja. Tänaseid sõitjaid nägin seal nimekirjas alla kümne. Siis valitses rulluisutamist Urmas Välbe. Andrus Veerpalu talle uisurajal vähemalt vastu ei saanud, kuigi just siis umbes hakkas ta oma elu sportlikusse vormi tõusma. Veerpalule on kandasid näidanud ka Meelis Lutter, kes tegeles jalgrattasõiduga.

Internetist oli võimalik leida sellised artiklid:

Eesti Päevaleht 2001

Õhtuleht 2000

2001. aasta sõidu kohta on olemas ka videomaterjal. Viru ringist Kadrioruni oli tee freesitud.

Üks pilt ka isiklikust kogust. Autorit enam ei mäleta.

Soojendusring Vabaduse Väljakul (2001):

Kellel on soov mõnda fakti parandada, täpsustada või soovib oma mälestusi, pildi- või muud materjali jagada, võib kirjutada artikli alla kommentaari või aadressil See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

 

Eesti Rulluisutamise ajalugu

Kuna talv on rulluisutamises vaikne aeg, siis on nüüd just paras aeg natuke olnule tagasi vaadata. Paljud praegused sõitjad on alustanud 3-4 ja isegi alles 1-2 aastat tagasi. Üritame natuke valgustada mis toimus aga varasematel aastatel ja kes olid siis tegijad. Soojenduseks panen üles kaks teaserit. Kes on piltidel ja mis aastaga on tegu? Pildid on valitud samast aastast.

Lähima nädala jooksul on lisandumas nii pilte kui ka protokolle. Püsige lainel!

Artikli all on avatud kommenteerimise võimalus.

Free visitor tracking, live stats, counter, conversions for Joomla, Wordpress, Drupal, Magento and Prestashop Wednesday the 20th. kaheksarattalised.ee
Copyright 2012

©

Design by 888Poker